تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - برگزاری کارگاه فرهنگ حجاب و عفاف

برای نخستین بار كارگاه فرهنگ و عفاف اسلامی بانوان در شهر نمین برگزار شد

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ در این كارگاه آموزشی كه با هماهنگی امور بانوان فرمانداری نمین و با هدف تفهیم فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی برگزار شد بیش از 120 نفر از بانوان حضور داشتند.

در این كارگاه یكی از اساتید حوزه و دانشگاه اردبیل در سخنانی به تشریح اهمیت و جایگاه حجاب از دیدگاه دین اسلام در جامعه پرداخت و حجاب را بزرگترین دفع‌كننده آسیب‌های اجتماعی عنوان كرد.

حجت‌الاسلام محمد رجب‌نژاد اظهار داشت: در اهمیت حجاب همین آیات وسیع قرآنی بس است كه خداوند متعال خود در قرآن كریم تاكید بر حفظ حجاب و عفاف می‌كنند تا سلامت جامعه بیشتر تضمین شود.

وی با تبیین تاریخچه و نحوه دیدگاه اسلام به مسئله حجاب از زمان حضرت رسول اكرم (ص) تا به امروز اظهار داشت: با مقایسه‌ای كه در فرهنگ اسلامی با فرهنگ منحط غرب انجام می‌شود این حقیقت به خوبی نمایان است كه غرب نگاه ابزاری به زن دارد و نمی‌خواهد زن با تمام هیبت و شكوه خود در اجتماع حضور یافته و به فعالیت مشغول شود.

وی گفت: در دیدگاه اسلام كرامت زن وابسته به حجاب است چرا كه حضور او در جامعه علاوه بر این كه هیچ مانع و نگاه رتبه‌بندی ندارد بلكه حضور با حجاب و عفاف زن در اجتماع می‌تواند حتی به قوام و دوام جامعه و خانواده نیز كمك كند.

رجب‌نژاد با بیان اینكه نباید مسئله ححاب را در پیچ و خم‌های مسایل سیاسی رنگ و لعاب مقطعی و موضوعی ببخشیم، افزود: حجاب مسئله همیشه جوامع بشری است چرا كه نمی‌توانیم با مرزبندی‌های سلیقه‌ای مسئله حجاب را محدود و منحصر به جوامع خاص كنیم و یا در مقطعی از زمان آن را مطرح كرده و در مقطعی دیگر در باب آن خاموش بنشینیم.

این استاد دانشگاه با تبریك فرا رسیدن عید مبعث اظهار داشت: بزرگترین توصیه پیامبر اكرم به زنان مسلمان رعایت حدود و مرز شرعی به ویژه در مسئله حجاب و عفاف است.

گفتنی است؛ در پایان این كارگاه آموزشی سئوالاتی از سوی بانوان شركت‌كننده مطرح شد و این استاد حوزه و دانشگاه به سئولات مطرح شده پاسخ گفت


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها