تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - پاریس طرح ممنوعیت روبنده برای زنان در اماكن عمومی فرانسه را تصویب کرد

طرح منع پوشیدن روبنده برای زنان مسلمان فرانسه در اماكن و میادین عمومی به تصویب ابتدائی كمیته های تخصصی پارلمان این كشور رسید

شبكه خبری الجزیره انگلیسی گزارش داد: با تصویب اولیه، فرانسه به منع كامل پوشیدن روبنده برای زنان مسلمان در اماكن عمومی نزدیك شد.

در صورت تایید نهایی این طرح در سیزدهم ماه آگوست ـ جمعه 22مرداد ـ  زنانی كه صورت خود را بپوشانند به پرداخت حدود 200 دلار محكوم می شوند.

همچنین اگر اثبات شود مردی زنی را به پوشیدن روبنده و پوشش كامل صورت وادار كرده است، وی نیز جریمه و ممكن است به یك سال زندان محكوم شود.

این درحالی است كه فرانسه با جمعیت 5 میلیونی مسلمان، بزرگ ترین جمعیت اقلیت مسلمان اروپا را داراست و در عین حال گفته می شود از جمعیت زنان محجبه فرانسه فقط دو هزار تن دارای روبنده و پوشش كامل صورت هستند.

درهمین حال تصویب ابتدایی طرح ممنوعیت پوشیدن روبنده در امكان عمومی با اعتراض مسلمانان و فعالان حقوق بشر مواجه شده است.

مسلمانان فرانسه در كنار فعالان حقوق بشری براین باورند تصویب قانون منع پوشش كامل صورت زنان نقض آشكار آزادی های فردی و مذهبی است كه به وضوح در قانون اساسی فرانسه تاكید شده است.

همچنین برخی منتقدان به طرح ممنوعیت استفاده از روبنده براین باورند كه منع كامل پوشش صورت زنان نقض اصول قانون اساسی فرانسه است و دولت حق اعمال چنین محدودیتی را ندارد.

فرانسه با تصویب ابتدایی طرح ممنوعیت پوشش روبنده، به جمع كشورهای اروپائی بلژیك، هلند و اسپانیا  پیوسته است كه مسئله ممنوعیت روبنده را در دست بررسی دارند یا تصویب كرده اند.

اسپانیا، اخیرا در بندر توریستی بارسلونای اسپانیا پوشش روبنده در اماكن عمومی را ممنوع كرده است


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها