تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - ورود زنان محجبه ممنوع است!
پنجشنبه 17 تیر 1389  03:20 ب.ظ

به گزارش شیعه آنلاین، هر از چند گاهی خبری در مورد ممنوعیت نقاب و یا حتی حجاب اسلامی در برخی کشورهای اروپایی و غربی به گوش می‌رسد که موجب خشم افکار عمومی جهان اسلامی می شود. اما آنچه غریب است این است که این بار خبر مربوط به یک کشور ارپایی نمی شود بلکه به رستوران‌های موجود در قلب کشورهای اسلامی است.

 

در همین راستا روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الأوسط» در شماره دو روز پیش خود نوشت: اخبار رسیده از برخی کشورهای اسلامی حاکی از آن است که برخی رستوران‌ها و مراکز تفریحی موجود در این کشورها، طی اقدامی تعجب برانگیز از ورود زنان محجبه خودداری می کنند.

 

 

«الشرق الأوسط» در ادامه نوشت: یکی از این رستوران‌ها در کشور مصر قرار دارد. این رستوران به آن دلیل که می‌داند در صورت نصب تابلوی «ورود زنان محجبه ممنوع است!» با انتقاد و مخالفت شدید شهروندان مواجه خواهد شد، مقابل درب ورودی مأموری ویژه قرار داده که به هنگام ورود زنان محجبه، به دروغ اعلام میکند که "غذا تمام شده است".

روزنامه «الشرق الأوسط» همچنین افزود: برای اطمینان حاصل کردن از این خبر، خبرنگار ما با رستوران تماس گرفته و درخواست رزرو یک میز چهار نفر برای شام کرد. در همین هنگام مدیر رستوران از وی پرسید: زن محجبه که همراه شما نیست، زیرا ورود زنان محجبه در این رستوران ممنوع است. خبرنگار پرسید: اگر این زنان محجبه غیرمصری باشند، چطور. مدیر پاسخ داد: کلا ورود زنان محجبه، چه مصری باشند و چه غیرمصری، ممنوع است.

پس این حادثه، خبرنگار «الشرق الأوسط»  خود را معرفی کرده و گفتگویی با مدیر رستوران در این باره کرد و علت را جویا شد. مدیر هم در پاسخ گفت: قانونی در این مورد وجود ندارد اما صاحب رستوران از بنده به عنوان مدیر خواسته تا این قانون را اجرا کنم و چون این مکان خصوصی و غیردولتی است، بنده مجبور به اطاعت شده ام.

گفتنی است این رستوران، یکی مجلل ترین و معروف ترین رستوران‌های مصر است. ورودی هر نفر در این رستوران 100 جنیه مصری یعنی معادل 17 دلار است. ناگفته نماند گفتگویی که با کارکنان این رستوران نیز انجام شد، نشان می‌دهد که آنان نیز از چنین رفتار ضداسلامی ناراضی هستند و معتقدند که در دراز مدت موجب بدنامی این رستوران خواهد شد و مشتریان خود را از دست خواهد داد. این کارکنان همچنین معتقدند چنین کاری غیرقانونی است اما متأسفانه مأموران دولتی اهمیتی به این مسأله نمی‌دهند.

اما نمونه دیگر در اردن است. اخبار رسیده از این کشور حاکی از آن است که بسیاری از رستوران‌ها و سفره خانه‌ها نیز از ورود زنان محجبه خودداری می‌کنند. این پدیده طی یکی دو سال آینده در اردن به قدری زیاد شده که به مسأله ای عادی تبدیل شده است


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها