تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - مردم و مراجع در برابر گسترش بدحجابی در جامعه آرام نمی‌گیرند

خطیب نماز جمعه امروز تهران در خطبه‌ دوم نماز جمعه با تأكید بر اینكه خطر تساهل و تسامح فرهنگی از خطر تساهل و تسامح سیاسی كمتر نیست، گفت: مردم و مراجع در برابر گسترش بدحجابی در جامعه آرام نمی‌گیرند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ دوم نماز جمعه امروز یكی از نام‌های قیامت را یوم‌الحق برشمرد و اظهار داشت: قیامت روزی است كه خواهد آمد و این روز حقی است كه به همه آفرینش مفهوم زندگی واقعی را می‌رساند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام موسی كاظم (ع) و جنایات وهابی‌های ضداسلامی در بغداد كه تعداد زیادی از شیعیان را به شهادت رساندند، افزود: پشت صحنه این جنایات برخی دولت‌ها هستند كه اسم اسلام را به یدك می‌كشند ولی پرونده سیاهشان بر حمایت از اسرائیل برای حمله به جنوب لبنان و غزه وجود دارد.

اقای خاتمی افزود:: این كوردلان و سبك‌مردان بدانند كه شیعه و شهادت دو واژه آشنا هستند و كشته شدن در راه خدا برای ما عادت و كرامت ما به شهادت است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  در ادامه با اشاره به 26 رجب سالروز رحلت حضرت ابوطالب پدر بزرگوار حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) گفت: ایشان مؤمن بزرگ قریش و جزو دو حامی بزرگ پیامبر در روزهای غربت بودند.

وی با تجلیل از سیدمحمدحسین فضل‌الله شخصیت محبوب لبنان گفت: علامه فضل‌الله پدر معنوی مقاومت بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین ضمن یادآوری اعیاد پیش‌رو، جشن‌های مبعث، میلاد سالار شهیدان، میلاد حضرت ابوالفضل، میلاد حضرت سجاد، میلاد حضرت علی‌اكبر و میلاد حضرت بقیة‌الله الاعظم را یادآوری كرد.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینكه امید است در این اعیاد ملل بزرگ ایران همانند سالروز عزای اهل بیت سنگ تمام بگذارند، گفت: این جشن‌ها باید در شأن اهل بیت و به دور از موسیقی‌های مطرب و گناه صورت گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین به روز پاسدار اشاره كرد و گفت: سپاه همزاد انقلاب است؛ با انقلاب متولد شده و در جنگ‌های سخت و نرم به خوبی امتحان خود را پس داده است.

اقای خاتمی با بیان اینكه امروز حجاب نماد اسلام‌خواهی است گفت: هر دولتی كه می‌خواهد با اسلام مبارزه كند حجاب را ممنوع می‌كند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بدحجابی‌های گسترده را حساب‌شده دانست و گفت: ما درد دین داریم چرا كه می‌بینیم كه بدحجابی به سمت بی‌حجابی می‌رود.

وی افزود: مردم اگر ببینند دینشان در خطر است آرام نمی‌گیرند و مقام معظم رهبری و مراجع نیز در این زمینه آرام نخواهد گرفت.

خاتمی تأكید كرد: اگر خطر تساهل و تسامح فرهنگی از خطر تساهل و تسامح سیاسی بشتر نباشد، كمتر هم نخواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینكه اینجا ایران اسلامی است، گفت: این كشور جای خوانندگان لس‌آنجلسی نیست.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: ملتی كه در قیام گوهرشاد آن همه كشته برای حفظ حجاب داده‌ است؛ اجازه نمی‌دهد كسی با تساهل و تسامح انقلاب اسلامی را مورد هجمه قرار دهند


  • آخرین ویرایش:شنبه 19 تیر 1389
آخرین پست ها