تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - آحاد مختلف جامعه موظف به توسعه فرهنگ عفاف و حجاب هستند

حجت الاسلام سید اصغر موسوی امام جمعه موقت زنجان بر لزوم توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به عنوان یک اصل مهم و تاثیر گذار در زمینه امنیت اخلاقی و اخلاقی جامعه تاکید کرد و گفت: آحاد مختلف جامعه موظف به توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و صیانت از آن هستند

حجت الاسلام موسوی که برای نخستبن بار به عنوان امام جمعه موقت شهر زنجان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر زنجان سخنرانی می کرد با بیان اینکه از بین بردن امنیت اخلاقی و زیر سوال بردن عفاف و حجاب در جامعه به عنوان یک توطئه برنامه ریزی شده از سوی است از عفاف و حجاب به عنوان اساس و زیربنای جامعه اسلامی یاد کرد و افزود: وظیفه آحاد ملت ایران اسلامی این است که حجاب را در بطن خانواده‌ها گسترش دهند، چرا که عزت ما به حفظ حجاب بستگی دارد.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن مبعث رسول گرامی اسلام  ادامه داد: هیچ حادثه‌ای به عظمت و بزرگی بعثت رسول اکرم (ص) نیست، لذا همه باید از وجود مبارک این روز برای رفع هر گونه کدورت‌ها استفاده کنند.

امام جمعه موقت زنجان، با بیان اینکه زبان اسلام گویاترین زبان‌ها در دنیا به شمار می‌رود افزود: اگر نور الهی به علوم نتابد، هیچ ره‌گشایی برای انسان‌ها نخواهد داشت، بنابراین اساس بعثت در عصر حاضر در این است که تنها به معانی ظاهری قرآن تکیه نکرده و همواره خود را در مسیر تزکیه نفس قرار دهیم.
 
حجت الاسلام موسوی طریق نجات انسان را شناخت واجبات و مستحبات دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام به این خاطر مبعوث شد تا ملایمات واجب و مستحب را برای ما آشنا کند لذا وقتی تزکیه صورت گیرد همه احکام الهی برای انسان قابل قبول خواهد بود.
 
وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع) افزود: امام حسین (ع) مظهر یک انسان آزاده بود که همواره مورد هجمه دشمنان قرار می‌گرفت. ملت مسلمان ایران نیز ملتی آزاده بوده و تحریم‌های دشمنان به هیچ وجه باعث عقب‌نشینی مردم ولایت‌مدار ایران از آرمان‌های آزادی‌خواه خود نخواهد شد.
 
حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات و درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری در مقابله و خنثی نمودن این فتنه بزرگ و در عین حال پیچیده را یادآور شد و با تجلیل از خیز عظیم ملت بزرگ و آگاه ایران را در 23 تیرماه گفت: ملت ایران ثابت کرده که همواره در کنار اسلام، نظام جمهوری اسلامی و لایت فقیه ایستاده و در برابر همه معاندان داخلی و خارجی در سایه تبعیت از فرآمین مقام معظم رهبری آماده ایثار و از جان گذشتگی است


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها