تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - دستگاه های اجرایی غفلت های حجاب را ریشه یابی کنند

مشاور وزیر کشور از دستگاه های اجرایی و ادارات خواست غفلت های عفاف و حجاب را در سیستم خود ریشه یابی و آسیب شناسی کنند

زهرا عباسی بعد از ظهر یکشنبه در همایش توسعه عفاف و حجاب  از سری برنامه های نمایشگاه عفاف و حجاب با عنوان پوشش نور و نجابت اظهار داشت :‌در هر دوره ای که هستیم باید نسبت به سالهای گذشته آسیب شناسی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه قیام امام خمینی (ره) تحولی عظیمی را در اقشار مختلف به وی‍ژه بانوان ایجاد کرد، افزود:‌ این تحول اثربخشی عمیقی در پذیرش حجاب در جامعه زنان داشت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با اشاره به اینکه دشمن همواره در حال ایجاد توطئه برای آسیب زدن به انقلاب و کشور است، یادآور شد: ‌امروز دشمن در جبهه نرم در تلاش است به نام اسلام چیزی جاذبه نداشت باشد و فرهنگ ایرانی را فقط داشته باشیم.

وی افزود: ‌هر چند فرهنگ ایراین غنی است اما این فرهنگ بدون معنا و مفهومی نخواهد داشت.

عباسی با بیان اینکه بسیاری از دست اندرکاران کشور ظاهرا به کارهای فرهنگی مشغول بودند، گفت: اما با ایده الها در این زمینه فاصله داریم که این مسئله نیاز به ریشه یابی دارد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه ها و دولتمردان باید غفلت خود را در زمینه عفاف و حجاب ریشه یابی کنند، خاطرنشان کرد: به رغم همه تلاشها و فعالیتها در این زمینه اما شاهد عملکرد برعکس هستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با بیان اینکه دشمن با رشته های جامعه شناسی و علوم انسانی اعتقادات جوانان را نشانه گرفته اظهار داشت: ‌دشمن در صدد نهادینه کردن سکولاریسم در جامعه بود.

وی افزود: غفلت و فاصله گرفتن از فرهنگ اسلامی و افت معنویت در کشور باعث شد نسبت به وظایف دینی خود یعنی امر به معروف و نهی  از منکر غافل شویم.

عباسی تصریح کرد:‌ پس از پیروزی انقلاب و ریختن خون شهدا به جای تقویت آرمان های امام و انقلاب شاهد روند ناصحیح در مسائل فرهنگی از جمله عفاف و حجاب بودیم.

مشاور وزیر کشور با اشاره به بررسی بیش از هزار سی دی کارتون کودک گفت:‌ تنها پنج فیلم مناسب حال کودکان ایرانی بود و بقیه القا افکار ناسالم به کودک است.

وی آسیب شناسی دقیق از فرهنگ را یک امر ضروری دانست و تصریح کرد:‌ تقویت معنویت باعث روی آوردن زنان به عفاف و حجاب بود.

عباسی افزود: صدا و سیما و سایر مراکز نقش خود را در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب آسیب شناسی کنند و با شناسایی خلا ها به این نتیجه برسند که چرا تلاش ها و برنامه های در حوزه عفاف و حجاب کم اثر بوده است


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها