تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - نیروی انتظامی متناسب با قانون موضوع حجاب را پیگیری کند

خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نیروی انتظامی یک رسالت قانونی در قبال حجاب و عفاف دارد که انتظار می رود متناسب با قانون و در چارچوب آن موضوع حجاب را پیگیری کند

به گزارش خبرنگار مهر در بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف از مسائل مهم دین اسلام و انقلاب است و تعارف بردار نیست، اظهار داشت: امید می رود پلیس هم در مورد حجاب و عفاف در جامعه برخوردی همراه با آرامش و رافت اسلامی همراه با قاطعیت تمام داشته باشد.

وی با بیان اینکه در اجرای عفاف و حجاب تمامی دستگاههای اجرایی استام مشارکت داشته باشند، اضافه کرد: قانون وظایف دستگاه های مختلف در اجرای عفاف و حجاب را مشخص کرده است که در صورت کوتاهی در روز قیامت باید پاسخگو باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دستگاههای اجرایی فرهنگی باید با رویکرد جدی طوری عمل کنند که فضای عمومی استان بوشهر براساس تقویت باورهای اسلامی باشد، گفت: از مسئولان انتظار می رود به کرامت انسانی و رعایت اخلاق و مراعات اسلامی در برخورد با مردم توجه کنند.

مدیرکل ارشاد استان بوشهر نیز توسعه بی‌ عفتی و بدحجابی را از مهمترین برنامه ‌های اساسی دشمنان دانست و گفت: گناه برای مرد و زن تفاوتی ندارد و هر دو به واسطه هرگونه فساد و بی عفتی در منجلاب گناه فرو خواهند رفت.

نصرالله شفیعی با بیان اینکه چادر به عنوان یک حجاب، واجب نیست ولی چون حجاب برتر است از اهمیت معنوی والایی برخوردار است، اظهار داشت: در هرکجا که فعالیت ‌ها و کارها به نحو مطلوب انجام گرفته، نقش بانوان و زنان محجبه نمود خاص داشته است.

وی اظهار داشت: عفت، پاکدامنی و زندگی اجتماعی و سیاسی حضرت فاطمه (س) الگوی مناسبی برای زنان است و بانوان باید با الگو گرفتن از ایشان، هنر زن بودن را از آن حضرت بیاموزند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، طرح عفاف و حجاب را فرصتی مغتنم برای زنان مسلمان دانست تا هویت زن مسلمان و ارزش والای آنان را در جامعه مورد توجه قرار دهند.

وی به نقش و جایگاه زن در جامعه بشری اشاره کرد و افزود: زمان پیش از اسلام به زنان بسیار بی حرمتی می‌ شد اما به لطف ظهور اسلام اهمیت نقش زنان بیش از پیش مشخص شد.

شفیعی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) نمونه بارز یک مادر و همسر نمونه در آن زمان بود، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) اسوه کامل زنان در اسلام و شخصیت ایشان الگوی هر بانوی مسلمان است


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها