تبلیغات
اطلاع رسانی حجاب - سخن علم‌الهدی خطاب به دختران
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389  03:46 ب.ظ

حجةالإسلام علم الهدی گفت: این را باید بدانید که حجاب شما حفظ کننده رنگ فاطمی در جامعه است و شما دختران و خواهران! اگر از حجاب خسته شده اید و خدای نکرده رنگارنگی های جامعه غربی در دلتان وجود دارد؛ بدان! عقب رفتن روسری تو و بیرون گذاشتن موی سر تو در حقیقت مقابله با شخص فاطمه زهرا(س) است. پاک کردن رنگ فاطمه زهرا(س) از جامعه است

به نقل از برنا، حجةالإسلام علم الهدی در جمع مردم عزادار فاطمی در میدان هفت تیر گفت:بزرگترین عرض ارادت و اظهار عشق و احترام به صاحت حضرت صدیقه اطهر (س) و هر یک از معصومین (ع)، کاربردی کردن شخصیت هدایتی آنها در عرصه زندگی فردی و اجتماعی ما است.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: هر اندازه بتوانیم شخصیت هدایتی اهل بیت را مخصوصاً در عرصه زندگی سیاسی- اجتماعی خود کاربردی کنیم به همان اندازه قلب نازنین آنها از ما خوشحال می شود و توانسته ایم به صاحت ولایت مدارشان احترام شایسته بگذاریم.

وی ادامه داد: دو نگرش در میان ما شیعیان مانع کاربردی کردن شخصیت هدایت اهل بیت (ع) است. نگرش اول، نگرشی عاطفی و احساسی بدون توجیه است، اینکه فقط فکر کنیم معصومین (ع) در یک بستر سیاسی خاص در برابر جرایم و جنایات مورد شدیدترین ستمگری ها قرار گرفته اند و ما تنها وظیفه داریم با یک دید مترحمانه نسبت به مظلومیت آنها فقط احیای آن مظلومیت بکنیم، بدون اینکه توجه ای به شخصیت هدایتی آنها داشته باشیم.

حجةالإسلام علم الهدی تصریح کرد: عزاداری و بر سر سینه زدن در مراسم سوگواری، تنها رگه حیات بقای دین و توحید در جامعه امروز ما است، اما اگر در کنار این اصل و عشق توحید راه گشای عقلانی و پیگیر وجود نداشته باشد که شخصیت هدایتی اهل بیت (ع) را در زندگی ما پیاده کند، مسلما مانع توسعه معارف اهل بیت است.

وی در مورد نگرش دومی که مانع کاربردی کردن شخصیت هدایتی اهل بیت (ع) است گفت: نگرش دوم، نگرش اسطوره ای به عزیزان خداست. وقتی گفته می شود جریان مجاهده و مقاومت صدیقه اطهر بر پایه ولایت تا کجا بوده و عین همان به عنوان اسوه باید در جامعه امروز ما پیاده بشود، بعضی ها پاسخ می دهند، آنها از ما جدا هستند. آنها موجودیت دیگری داشتند. ما نمی توانیم مثل آنها باشیم و ما وظیفه آنها را نداریم. این مساله یک نگرش باطل نسبت به اهل بیت (س) است که به آنها نگاه اسطوره ای داشته باشیم.

امام جمعه مشهد مقدس در ادامه بیان کرد: آنها تابلوی رنگین تمام نمای کامل عیارند که در برابر بینش ما نفی شدند. مجموعه معیارها و ملاک ها دین مداری و تلاش و مجاهده در راه دین که در این تابلو های رنگین متبلور است بایستی به عنوان سبک حرکتی ما، مخصوصا در جریانهای اجتماعی سیاسی زندگی قرار بگیرند و نگاه اسطوره ای به مقام ولایت اهل بیت (ع) مانع کاربردی کردن شخصیت هدایتی آنها است.

وی در مورد راهکارهایی برای پیاده شدن شخصیت هدایتی اهل بیت (ع) در شئون اجتماعی سیاسی مردم گفت: تنها راه ما تولید نگرش و دید، در جامعه عاشق و دلداده اهل بیت (ع) است و آن مساله این است که نسبت به مجموعه تحولاتی که در سیره سیاسی اهل بیت (ع) رخ داده، نگرشی جریانی داشته باشیم،دید و نگاه حادثه ای نداشته باشیم .آنچه در روز اول رحلت پیغمبر اکرم بود یک حادثه یک اتفاق و رویداد نبود که امروز یک بخشی از مسلمانان بگویند بعد از رحلت پیغمبر برخوردهای سیاسی و درگیری های بین مسلمانها پیش آمد و درگیری برادر با برادر بود. یک خانم حامله هم وسط جمعیت قرار گرفت زیر دست و پا لگد مال شد بچه اش را سقط کرد حالا ما بعد از 1400سال بیاییم درباره این حادثه برنامه برقرار کنیم و بین مسلمان ها اختلاف بیاندازیم.

حجةالإسلام علم الهدی با بیان این مطلب که حادثه پیش آمده برای حضرت زهرا (س) حادثه نبود افزود:این مساله یک جریان بود. جریان برخورد دونوع مردم سالاری سکولار و مردم سالاری دینی؛ دقیقا جریانی که امروز در جامعه ما مطرح است. مدعای یک عده جریانهای سیاسی ضد ارزشی امروز در زندگی اجتماعی ما مردم سالاری سکولار است و مدعای ما مردم سالاری دینی است. عین همین جریان روز رحلت پیغمبر اکرم(ص) به راه افتاد.

وی با اشاره به این مطلب که رهبر مظهر حاکمیت الله است گفت :رهبر به عنوان حاکمیت الله با منطق اهل پیغمبر از طرف خدا معرفی شد، مردم هم این رهبری را پذیرفته اند. با طیب خاطر قبول کردند و این شد مردم سالاری دینی. در مقابل مردم سالاری ادعای سکولار سقیفه بود، کاری که در سقیفه انجام گرفت این بود که گفتند رهبر را خدا تعیین کند و مردم گفتند ما قبول نداریم، ما باید بایستی خودمان و با اراده خودمان و بدون دخالت خدا رهبر تعیین کنیم.مقاومت زهرای اطهر مقاومت در برابر مردم سالاری نبود. اگر امروز وجود حضرت صدیقه اطهر(ع) تشریف داشتند، دقیقا فاطمه (ع) جلودار شما مردم حزب اللهی ولایت مدار جلوی همه جریانهای سیاسی ضد ارزشی که دم از مردم سالاری سکولار می زنند، مقابله می کردند و مبارزه می فرمودند.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: شما برادران و خواهران مردمی هستید که به دنبال صدیقه اطهر (ع) راه افتادید. انقلاب شما مردم در دفاع از ولایت و ولایت مداری سبقه بر انقلاب صدیقه اطهر (ع) در آن روز است.این را بدانید تا روزی که در جامعه ما جریان انقلاب با رنگ زهرا(س) وجود داشته باشد و سبقه فاطمی در جریان انقلاب و جامعه ما باشد، پیروز هستید.امروز 7میلیون نفر روی کره زمین می گویند: "اشهد ان علی ولی الله" و همانطوری که آن روز زهرا پیروز شد، امروز شما پیروز هستید و به خاطر این که حرکت تان سبقه فاطمه دارد. انقلابتان رنگ زهرا(س) دارد و زهرای اطهر برای مقابله با مردم سالاری سکولار، مبارزه با حذف دین، مبارزه با حذف رهبری خدایی، از نظام مردم سالاری، مبارزه کرد و دقیقا مبارزه و حرکت انقلابی شما برادران و خواهران همین است.

وی ادامه داد: امروز اگر یک جریانی بیاید و لبه تیز تیغش را در موضع گیری سیاسی و حرکت تهاجمی مقام معظم رهبری قرار بدهد، این دقیقا کودتای بنی سقیفه است. چون در موضع گیری سیاسی است که رهبری خط قرمز است. مقابل ولایت، موضع گیری کردن، دقیقا همان نکته ای است که زهرا(س) با آن جنگید. حضرت زهرا(س) با آن مبارزه کرد. مبارزه تا جایی که نه تنها خودش جان داد، بچه اش هم راکشتند. زهرا(س) تا اینجا مبارزه کرد و ما هم باید تا همین جا مبارزه کنیم. ما باید تا همین حد باید بایستیم. اگر نظام و جامعه ما رنگ زهرایی و رنگ فاطمی اش زدوده شود و فاطمه زهرا(س) در جامعه ما کمرنگ شود، جریان انقلاب ما لبه پرتگاه سقوط را طی می کند.


حجةالإسلام علم الهدی در پاسخ به این سوال که چرا دشمن سعی در توسعه بی حجابی در جامعه ما دارد گفت: قبول داریم که حجاب و عفاف یک امر فرهنگی است، اما بی حجابی ناهنجاری است. بی حجابی تهاجم دشمن است. بی حجابی توطئه نابکارانه عناصر ضدولایت و ضد نظام است. چرا می خواهند بی حجابی را در جامعه توسعه بدهند؟ چون هر چقدر این چادرهای مشکی شما خواهران و حجاب شما بانوان بر در و دیوار این کشور ظاهر باشد، رنگ زهرا قوی تر است و رنگ فاطمه نیرو مند تر است. اگر بنا شد این رنگ زدوده شود و رواج بی حجابی در جامعه ما توسعه یابد، رنگ زهرا(س) از جامعه ما پاک می شود. اگر رنگ زهرا(س) از جامعه ما پاک شود آنجا دشمن دستش می رسد که انقلاب را به پرتگاه سقوط نزدیک کند.

وی بیان کرد: این را باید بدانید که حجاب شما حفظ کننده رنگ فاطمی در جامعه است و شما دختران و خواهران! اگر از حجاب خسته شده اید و خدای نکرده رنگارنگی های جامعه غربی در دلتان وجود دارد؛ بدان! عقب رفتن روسری تو و بیرون گذاشتن موی سر تو در حقیقت مقابله با شخص فاطمه زهرا(س) است. پاک کردن رنگ فاطمه زهرا(س) از جامعه است.

امام جمعه مشهد مقدس در پایان گفت:مسوولان ما در این کشور باید توجه کنند مساله بی حجابی مبارزه با یک فرهنگ نیست. دخالت در امور خصوصی مردم نیست. مقابله با یک دشمنی به انقلاب است. هر جریان مدیریتی و هر دستگاه اجرایی و هر محور اقتدار برای این ملت، وظیفه دارد با آفت انقلاب و این جریانی که می خواهد رنگ انقلاب را کمرنگ کند و رنگ زهرا(س) را کمرنگ کند مبارزه و برخورد کند


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها